Osmancık Ömer Derindere Fen Lisesi tarafından çıkarılan "Tebeşir Tozu" adlı derginin 8. Sayısı okurla buluştu. Dergide okulda yapılan etkinliklerin yanı sıra öğretmen ve öğrencilerin eserleri de sergilendi.

Şehit Şenay Aybüke Yalçın Kütüphanesi ve Kongre Merkezi inşaatı başladı Şehit Şenay Aybüke Yalçın Kütüphanesi ve Kongre Merkezi inşaatı başladı

Bir yıl boyunca emek verilen ürünlerin unutulmaması, kayıt altına alınması, gösterilen çabaların okuyucuların beğenisine sunulması için çıkarılan dergi, özenli yazılarıyla ve çarpıcı resimleriyle dikkat çekiyor.

Tebeşir Tozu “Dergisinin Yeni Sayısı Okurla Buluştu (5)

Osmancık Kaymakamı Ayhan Akpay, dergi için yazdığı yazıda örnekler üzerinden giderek eğitim konusundaki görüşlerini ifade ederken, İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Makineci’ de yazısında gençleri yazmaya teşvik etmede ve içlerindeki yazarlık duygusunu uyandırmada okul dergilerinin önemli fırsatlar sunduğunu dile getiriyor.

Görevlerinin, öğrencileri sadece sınava hazırlamak olmadığını, kültür açısından da donatmak olduğunu ifade eden Okul Müdürü Mustafa Yıldırım; “Okulumuz yükseköğretime öğrenci hazırlayan bir okul olmanın yanında öğrencilerimizin genel kültür kazanımlarını edindiği önemli bir eğitim kurumudur aynı zamanda. Pek çok öğrencimizin buradaki kazanımlarıyla daha sonraki yaşamına yön verdiğini görmekteyiz. 

Tebeşir Tozu “Dergisinin Yeni Sayısı Okurla Buluştu (4)

Eğitim kurumlarının sadece akademik başarıya odaklanması genelde sıkça eleştirilir ve bu eleştirilerin birçok açıdan haklılık payı vardır. Gerçekten de bir okulun görevi sadece öğrencileri sınavlara hazırlamak değil, aynı zamanda onları genel kültür açısından da donatmaktır” dedi.

Tebeşir Tozu “Dergisinin Yeni Sayısı Okurla Buluştu (2)Tebeşir Tozu “Dergisinin Yeni Sayısı Okurla Buluştu (1)

Tebeşir Tozu “Dergisinin Yeni Sayısı Okurla Buluştu (3)

Tebeşir Tozu “Dergisinin Yeni Sayısı Okurla Buluştu (6)

Editör: İlkay Sever