Çorum'un Osmancık ilçesinde engelli çocuklarına fedekarca bakan 2 anne 'Yılın Annesi' seçildi.
Çorum'un Osmancık ilçesinde Anneler Günü ve Engelliler Haftası dolayısıyla bir program düzenlendi. Hidrosefali (Beyindeki su) hastası 17 yaşındaki Berkay Yusuf Kara ve ailesi tarafından organize edilen programda hayatını engelli 2 çocuguna adayan Sebahat Biber ve Kamile Kara yılın anneleri seçildi. Programda'da engelli annesi Biber ve Kara'ya yılın annesi plaketleri, engelli çocuklara da çeşitli hediyeler verildi.
Hayatlarını engelli çocuklarına adadı
2024 Yılın Annesi seçilen 6 çocuk annesi Sebahat Biber, hayatını engelli 2 çocuğuna adadı.
Sebahat Biber'in oğlu Sezer'in beynindeki bir rahatsızlığından, 27 yaşındaki kızı Nurhayat da geçirdiği ateşli havale sonucunda engelli kaldı. Yaşadığı onca zorluğa rağmen pes etmeyerek çocuklarının bakımlarını ihmal etmeyen anne, fedakarlığıyla takdir topluyor. Eşinden de aldığı destekle çocuklarının tüm ihtiyacını karşılayan ve bakımlarını özenle yapan Biber, evlatlarını bir an olsun yalnız bırakmıyor.
Yılın bir diğer annesi, Kamile Kara'da doğuştan hidrosefali hastalığıyla mücadele eden 17 yaşındaki oğlu Berkay Yusuf Kara'ya bakıyor.
Osmancık Bizim Sırık Kebabı Lokantasında düzenlenen programa Osmancık Kaymakamı Ayhan Akpay, eşi Senem Akpay, engellililer ve aileleri ile davetliler katıldı.