Çorum’un Osmancık ilçesinde sağanak ve dolu yağışı etkili oldu.

İlçede öğleden sonra etkili olan sağanak ve dolu yağışı hayatı olumsuz etkiledi. İlçe merkezinde gök gürültülü sağanak yağış etkili olurken dolu tanelerinin boyutları şaşırttı.  Çiftlikler Mahallesinde sera naylonlarını delen ceviz büyüklüğündeki dolu ağaç yapraklarını ve cevizleri de yere serdi.

Osmancık'a Ceviz Büyüklüğünde Dolu Yağdı (1)

Bazı dolu tanelerinin ise cevizden de büyük olduğu görüldü. Dolu taneleri Küçük Sanayi Sitesi'nde de bazı araçların kaportalarına zarar verdi.

Kaporta

Çaylar taştı, yollar çamur havuzuna döndü!

İlçe merkezinde etkili olan sağanak ve dolu, kırsal bölgede de etkisini şiddetli olarak gösterdi. İlçeye bağlı Alibey Köyü ve Konaca Köyünde şiddetli yağış çay ve dere yataklarını taşırdı. Alibey Köyünde çaydan taşan sel suları köy yolunu çamur havuzuna döndürdü. Bölgede jandarma ekipleri önlem aldı.

Konaca Köyü sakinlerinden Bayram Özüdoğru, en son 45 sene önce çayın taştığını ifade ederek; "45 sene önce böyle sel vardı buralarda. Allah'ım verdi, çayları temizledi. "dedi

Osmancık'a Ceviz Büyüklüğünde Dolu Yağdı (1)-2

‘Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti’nde ‘kuraklık’ tehdidi: Yok olma riski ‘Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti’nde ‘kuraklık’ tehdidi: Yok olma riski

Osmancık'a Ceviz Büyüklüğünde Dolu Yağdı (1)-1Osmancık'a Ceviz Büyüklüğünde Dolu Yağdı (2)-2

Osmancık'a Ceviz Büyüklüğünde Dolu Yağdı (2)-1

Osmancık'a Ceviz Büyüklüğünde Dolu Yağdı-1Osmancık'a Ceviz Büyüklüğünde Dolu Yağdı (3)

Editör: İlkay Sever