Osmancık Ömer Derindere Meslek Yüksek Okulunda 2023-2024 Eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni düzenlendi. Tören sonunda geri sayımla tüm öğrenciler hep birlikte keplerini attılar.
Osmancık Meslek Yüksekokulu kampüs alanında gerçekleştirilen mezuniyet törenine Osmancık Belediye Başkan Vekili Mahmut Atmaca, Hitit Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Eşref Savaş Başcı, Yüksekokul Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Nurullah Alkan, oda başkanları, işadamları, siyasi parti temsilcileri, meslek yüksek okulunun akademik ve idari personelleri, öğrenciler ile aileleri katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal marşı okunmasının ardından açılış konuşması yapan Yüksekokul Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Nurullah Alkan, eğitim sürecinde katkısı bulunan akademik ve idari personele teşekkür ederek şükranlarını sundu, öğrencilere bundan sonraki hayatlarında başarılar diledi.
Hitit Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Eşref Savaş Başcı ise, mezun öğrenci ve ailelerine iyi dileklerde bulunarak öğrencilere hitaben "Mezun olurken yanınıza sadece diploma almayacaksınız. Arkadaşlarınız, dostluklarınız ve birlikte vakit geçirdiğiniz tüm güzel anılar sizlerle beraber birer hatıra olarak yanınızda kalacak"dedi.
Konuşmaların ardından, okul birincisi mezuniyet kütüğüne ismini çaktı ve bölümlerinde dereceye giren öğrencilere belgeleri taktim edilerek geri sayımla tüm öğrenciler hep birlikte keplerini attılar.