2019 Mart da yapılan muhtarlık seçimlerini kazanarak köyü için hizmette sınır tanımayan Mecnun Gündugan 2024 yerel seçimlerinde birkez daha köy halkının hizmeti için aday olacağını duyurdu. Muhtar olduğu süre zarfında köyünde bir çok çalışma yapan Gündugan asfalt yenilenmesi ve köy köprüsünün yenilenmesi için söz verdi.
Çalışmaları ile ilgili bilgi veren muhtar Gündugan " Köyümüzün en buyuk sorularından olan terkos su sorununu çözerek 7/24 ilçemizden aritilmis suyu köye getirerek hizmete sunduk, alt yapı su kaçağı sorunlarını çözdük, köy mezarlığına üzeri kapalı taziye alanı yaparak hizmete sunduk, köy bölgesinde eksik kilit taşı olan bölgeleri tamamladık. Köy çevresinde hayvanlarimizin rahat sulanması için çeşmeler yaptık, bahçeler bölgesine elektrik hattını tamamladık, köyümüzün suyu ile meşhur cesmesinin üzerine çatı kapatılmasını ve aydinlatilmasini yaptık, köy girişine köy tabelası inşa ettik, gerek traktörümüzle gerek sahsimiza ait kepcemizle hiç bir çıkar gözetmeden 1 litre mazot dahi almadan köyümüze hizmet ediyoruz, şahsıma ait almış olduğum kepçe alınan tarihten bu güne kadar devletten, belediyeden veya kaymakamliktan kepçe talebimiz olmadı, elimizden geldikçe köy halkımızın yardımlarıyla sorunları kendimizce çözdük, bu hizmetleri yaparken başta hayır sahiplerimiz olmak üzere azalarimiza, ve tam destekle arkamızda duran köy halkımıza, hiç bir desteğini esirgemeyen Alaca Kaymakamımız Hicabi AYTEMÜR beye, Alaca Belediye Başkanı Halil İbrahim Şaltu beye ve il meclis üyelerine çok teşekkür ederim, burdan tüm muhtar adaylarina seslenerek seçim zamanı verilen vaatlerin ve sözlerin sadece seçim zamanları değil bunları muhtar olmadanda köylerine hayır hasenat çerçevesi içerisinde yapabileceklerinide ekleyerek seçime giren tüm muhatar adaylarına başarılar dilerim" dedi.
Muhtar adayı Mecnun Gündugan köyünde çalışmalara başladı
Çorum’un Alaca ilçesine bağlı Boğaziçi köyü Muhtarı Mecnun Gündugan köyünde çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.
Editör: Eray Uzun
Yorumlar