Milli Savunma Bakanlığı önceki dönem Bakan Yardımcısı ve Ahlatcı Çorum FK Onursal Başkanı Muhsin Dere, AK Parti'den Çorum Belediye Başkan Aday Adayı oldu. Muhsin Dere, adaylığını AK Parti İl Binasında düzenlediği basın toplantısı ile birlikte kamuoyu ile paylaşırken, daha sonra ise Kadeş Barış Meydanı’nda kendisine destek veren vatandaşlara seslendi.

Parti binasında düzenlenen toplantıya il başkan yardımcıları, Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Bektaş, Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Fatih Temur, Kadın Kolları Başkanı Meryem Demir ile çok sayıda partili katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan Muhsin Dere, “Çorum’un batısından doğusuna, kuzeyinden güneyine hazırladığımız projeleri hayata geçireceğiz. Şehrimizin; sanayi, ulaşım, kentsel dönüşüm, alt yapı, üst yapı, sosyal yaşam alanlarında, kültür ve turizme ilişkin tüm sorunlarını ortadan kaldıracağız” ifadesini kullandı.

Belediye Başkan Aday Adayı Muhsin Dere, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“ZALİMİN YAPTIĞI ZULÜM DE YANINA KAR KALMAYACAK”

“İnsanlık suçu işleyen İsrail’in bombardımanı altında yaşam savaşı veren Gazzeli kardeşlerimizin acısını derinden hissettiğimizi belirtmek istiyorum. Şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.

Dualarımız daima onlarla birlikte… inanıyorum ki, bu vahşet kısa sürede bitecek, zalimin yaptığı zulüm de yanına kar kalmayacak.

“MEMLEKETE YAR OLMAYA, GÖNÜLLERDE VAR OLMAYA GELDİK”

Bugüne kadar 23 yıllık bürokrasi hayatım boyunca devletimizin uygun gördüğü, milletimizin emaneti olan makamlarda çalışırken, 2000 yılında müfettiş yardımcılığıyla başlayan devlet memuriyetime müfettiş, başmüfettiş, teftiş kurulu Başkan Yardımcısı olarak devam ettim.

Ardından 4 yıl Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında Genel Müdürlük, 15 Temmuz sürecinden sonra Savunma Sanayi Müsteşarlığı, sonrasında Savunma Sanayi Başkanlığında Müsteşar yardımcısı ve başkan yardımcısı, 2018 yılından 2023 yılına kadar da 5 yıllık süreçte Milli Savunma Bakanlığında Bakan yardımcısı gibi devletimizin en üst kademelerinde görev alma onurunu yaşadım.

Bilmenizi isterim ki, beni bu yola revan eden, akıl ve mantıktan ziyade gönüldür.

Gönlümüzde bir hizmet sevdası yüreğimizde bir memleket davası vardı.

Memlekete yar olmaya, gönüllerde var olmaya geldik. Şehrimize yeni tertemiz ak bir sayfa açmaya geldik. Daha fazlası için hazır mısın Çorum diyerek; yola revan olduk.

“GÜÇLÜ BİR ÇORUM HEDEFİ İÇİN YOLA REVAN OLDUK”

Aklımızdan sizlerin bize duyduğu bu güven, samimiyet, vatan ve millet sevgisi asla çıkmadı. Yorulduğumuz anda asil milletimizin bize olan güveni aklımıza geldi ve çok daha fazla çalıştık. Allah’ın izni, siz hemşerilerimin desteğiyle; umutları çoğaltarak, ufukları açarak hep beraber Türkiye Yüzyılının inşasında “Güçlü Bir Çorum” hedefimize ulaşmak için yola çıkıyoruz.

Milletimizin bekası için gece gündüz çalışan Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde; her ne şartta olursa olsun demokrasiye olan inancımızla; şehrimiz ve insanımıza hizmet etmek benim içinde büyük bir onurdur.

Çağları aşan köklü tarihi, gelişmiş sanayisi, eşsiz mutfak kültürü ve İç Anadolu ile Karadeniz’i birbirine bağlayan konumuyla, Sahabe ve Evliyalar diyarı Çorum’umuz için;

Ak Parti felsefesinin mimarı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çizdiği istikamette; dünyalık bir makam, mevki kaygısı taşımadan ve sağına soluna bakmadan tereddütsüz hizmet etme düşüncesi ve sorumluluk alma idealiyle Çorum Belediye Başkanlığı görevine talip olduğumu beyan etmek, kamuoyu ile paylaşmak isterim.

“CİDDİYET, SAMİMİYET, DİYALOG VE KOORDİNASYONLA HİZMET ÜRETECEĞİZ”

Birlikte yürünecek yolumuz, bu eşsiz vatanı ve güzel memleketimizi ileriye taşıyacak daha çok hedeflerimiz ve projelerimiz var. Sizlerden aldığımız güven ve destek sayesinde başarılı çalışmalar ortaya koyacak, hep birlikte ciddiyet, samimiyet, tüm taraflarla diyalog ve koordinasyon içerisinde daha güzel bir Çorum için azim ve gayret ile çalışacağız.

“ÇORUM’U GÜÇLÜ BİR SANAYİ ÜSSÜNE ÇEVİRECEĞİZ”

Hatırlayın, Sungurlu OSB’de, 2022 Ağustos ayında Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından savunma sanayii fabrikalarımızın temeli atıldı.

Nasıl ki; Sungurlu OSB’de 1 yıl içerisinde 50’den fazla parsel tahsisi yapılmış ve fabrikaların temeli atılmışsa, hatta bugün bu fabrikalar seri üretim aşamasına gelmişse, inşallah Çorum’umuzda da ilgili kurumlarla koordinasyon halinde 2. ve 3. OSB’lerimizi kuracak Çorum’u büyük bir sanayi üssüne dönüştüreceğiz.

HER MAHALLE İÇİN PROJE

Çorum’un; Üçtutlar, Bahçelievler, Buharaevler, Ulukavak, Mimar Sinan, Gülabibey, Kale, Karakeçili, Çepni, Akkent, Yavruturna, Yeniyol, Kunduzhan, Çöplü ve Bayat’ın her bir mahallemize ayrı ayrı proje üreteceğiz.

Çorum’un batısından doğusuna, kuzeyinden güneyine hazırladığımız projeleri hayata geçireceğiz. Şehrimizin; sanayi, ulaşım, kentsel dönüşüm, alt yapı, üst yapı, sosyal yaşam alanlarında, kültür ve turizme ilişkin tüm sorunlarını ortadan kaldıracağız.

“TEMİZ SİYASET TEK GAYRETİMİZ OLACAK”

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de birlik ve beraberlik içinde, tüm sıkıntıların üstesinden geleceğiz.

Hep beraber Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın işaret ettiği tek vatan, tek bayrak, tek devlet ve tek millet ilkesi doğrultusunda; hızla büyüyen, gelişen, kalkınan, huzurlu, istikrarlı, daha güçlü bir Türkiye ve daha güçlü bir Çorum için tüm gayretimizle çalışacağız.

Temiz siyaset, iftiralardan ve karalamalardan uzak bir anlayışla şehrimize hizmet etmek tek gayemiz olacaktır.”

405079330_778752190931767_3929572025242499707_n402666369_778747834265536_7760510159146309306_n402660868_778747077598945_7022096025746939148_n

Editör: Eray Uzun