Çorum'da kurban kesim yerleri ve uyulması gereken esaslar belirlendi Çorum'da kurban kesim yerleri ve uyulması gereken esaslar belirlendi
Tarihi Koyunbaba Köprüsü ve Koyunbaba Türbesi’nin minyatürü Çorum’un kültür, turizm ve tanıtımına önemli katkı sağlayacak olan Çoruminia’da.
Osmancık’ta Kızılırmak Nehri’nin üzerine 1484-1489 yılları arasında inşa edilen tarihi Koyunbaba Köprüsü’nün ve Osmanlı padişahlarından Sultan II. Beyazıt zamanında 1469 tarihinde yaptırılan ilçemizin manevi değeri Koyunbaba Türbesi’nin minyatürü Çoruminia’da sergilenmeye başladı. Çorum Belediyesi tarafından Millet Bahçesi yanında 3 milyon 778 bin liraya inşa edilen ve şehrin tüm bölgelerinin tarihi ve kültürel değerlerine ait minyatür maketlerinin bir arada sergilendiği Çoruminia’nın resmi açılışının henüz yapılmadığı ancak ziyaretçilere açık olduğu öğrenildi. Cemiyet yönetimi ve üyelerinin eş ve çocukları ile birlikte katıldığı etkinlikte topluca yapılan kahvaltının ardından belediye tarafından Millet Bahçesi yanına yapılan Çoruminia gezildi. Çorum Gazeteciler Cemiyeti üyeleri, 4 Eylül Cumartesi günü saat 09.30’da Kent Park (Çorum Belediyesi Sosyal Tesislerinde)’da buluştu. Tarihi Koyunbaba Köprüsü ve Koyunbaba Türbesi’nin minyatürü Çorum’un kültür, turizm ve tanıtımına önemli katkı sağlayacak olan Çoruminia’da sergilenmeye başladı.
Editör: TE Bilisim