Osmancık Halk Eğitim Merkezinde ‘İşaret Dili Tercümanlık Eğitimi’ kursu düzenlendi.

Osmancık İlçe Müftülüğü personeline yönelik daha önceki yıllarda Halk Eğitim Merkezi bünyesinde İşaret Dili Temel Eğitimi Kursu verilmişti. 2023 Yılı Kasım ayında başlatılan 2. seviye İşaret Dili Tercümanlık Eğitimi Kursuda, Din görevlileri ve Kur'an Kursu öğreticileri tarafından yoğun ilgiyle karşılandı.

5 aydır devam eden ve görevlilerin yanı sıra vatandaşları da katıldığı kurs, 6 Mart’ta tamamlanacak. İşaret Dili Tercümanlık Eğitimini tamamlayacak olan Din görevlileri ve Kur'an Kursu öğreticileri ile işitme engelli vatandaşlara yönelik din eğitimine katkı sağlanması hedefleniyor.

Osmancık İlçe Müftülüğü konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “İlçe Müftülüğümüzde her hafta düzenli olarak sosyal medya kanalları vasıtasıyla İşaret Diliyle Cuma Hutbesi de yayınlanmakta ve geniş bir izleyici kitlesine ulaşılmaktadır.

Ayrıca çekimi yapılan videolar, diğer ilçe müftülüklerimize de gönderilmekte ve belirlenen işitme engelli vatandaşlarımızın telefonlarına da gönderilmektedir.

“Osmancık Yırtmaç Yemeği” için Coğrafi İşaret Başvurusunda bulunuldu “Osmancık Yırtmaç Yemeği” için Coğrafi İşaret Başvurusunda bulunuldu

İşaret Dili ile Kur'an-ı Kerim öğretimi konusunda da projeler hazırlanmış olup bu konuda da çalışmalara başlanacaktır” denildi.

Editör: Yılmaz Yolcu