Osmancık’ta yapımına 2017 yılında başlanan Huzur Evi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi hem ilçe hem de bölgeye hizmet verecek.

Osmancık Kaymakamı Ayhan Akpay, Osmancık Koyunbaba Mahallesinde yapımına 2017 yılında başlanan Huzur Evi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret etti.

Hem ilçeye hem de bölgeye hizmet verecek olan Merkezde incelemelerde bulunan Kaymakam Akpay, yetkili personellerden sunulacak hizmetler ve bina hakkında kapsamlı bilgi aldı.

Osmancık Huzurevi bölgeye hizmet verecek (4)

Osmancık Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi

Osmancık Koyunbaba Mahallesinde bulunan mülkiyeti Hazineye ait 63 ada 11 nolu parseldeki 11.398 m² alana 30.05.2017 tarihinde Osmancık Belediyesi ve Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünün arasında imzalanan protokol gereği, huzurevi inşaat yapım işi Belediye tarafından üstlenilmişti. Ancak Belediyenin imkanları ile yapımına başlanılan inşaatı tamamlayamayacağından dolayı Bakanlık tarafından yapılması talebinde bulunulmuş; 30.05.2017 tarihinde yapılan protokolün feshi ve ekonomik nedenlerle tamamlanamayan inşaatın kalan kısmının Bakanlık tarafından tamamlanıp hizmete açılması için, Belediyenin huzurevi inşaat yapımı işi ile ilgili tüm hak ve yükümlülüklerinden vazgeçildiğine dair Belediye Meclis kararı alınması gerektiği anlaşılmıştı.

Osmancık Huzurevi bölgeye hizmet verecek (3)

Belediye Meclisi 2021 Nisan ayı olağan toplantısında yapılan görüşmeler ve değerlendirmeler sonucunda; Huzurevi inşaatının, bahse konu binanın amacı dışında (Huzurevi haricinde) kullanılmamak şartıyla, Belediyenin Huzurevi inşaat yapım işi ile ilgili tüm hak ve yükümlülüklerinden vazgeçilmesine, işaretli oylamaya göre oy birliğiyle karar vermişti. Tüm gelişmelerin ardından yapımına 2017 yılında başlanan 11.398 metrekare yüzölçümlü arsa üzerinde %40 fiziki gerçekleşmesi tamamlanan huzurevi inşaatı Bakanlığa devredilmiş, İl Özel İdaresi tarafından ihale edilerek inşaat 06.09.2022 tarihinde yer teslimi yapılmıştı. Sözleşmeye göre 150 gün olarak belirlenen huzurevi inşaatı 04.02.2023 tarihinde Çorum Aile ve Sosyal Hizmetleri İl Müdürlüğüne teslim edildi.

“Çapraşık dişler, diş eti hastalıklarına neden olabilir” “Çapraşık dişler, diş eti hastalıklarına neden olabilir”

Osmancık Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ikmal binası, bodrum, zemin,3 normal kat olmak üzere 5 kat olup 5992 metrekare inşaat alanı bulunmaktadır. 84 adet yatak kapasitesi bulunan binada 42 adet yaşlı yaşam odası, revir, ilk kabul muayene odası, FTR salonu, sosyal servis odası, uğraş-hobi odası, yemekhane, yaşlı dinlenme odası, kat yaşam salonu, mutfak, çamaşırhane, mescit ve idari odalardan oluşmakta.

Osmancık Huzurevi bölgeye hizmet verecek (2)