Çorum’un Osmancık ilçesinde D-100 -E-80 karayolu üzerinde bulunan menfezlerden biri işlevini yitirmiş durumda.  Vatandaş yağmur suyu menfezinin neden iş yapamaz durumda olduğunu merak ediyor.

Geçtiğimiz günlerde yağan şiddetli yağış Osmancık’ta hayatı olumsuz etkiledi. Gök gürültülü şiddetli sağanak yağışla birlikte ceviz büyüklüğünde dolu taneleri de yağdı. Köylerde de etkisini gösteren şiddetli yağış Konaca ve Alibey Köyünde çayları, dereleri taşırdı, yolları çamur deryasına çevirdi.

Sağanak ve dolu yağışı ilçe merkezinde ise bağlara, Küçük Sanayi sitesinde de araçların kaportalarına zarar verdi.

Alaca’da hasat dönemi başladı Alaca’da hasat dönemi başladı

Menfez (3)

D.100 Karayolundaki menfez nereye gitti?

Sağanak yağışla birlikte Çiftlikler Mahallesi Gökbel Bağları mevkiinde bulunan menfezlerden biri nedeni henüz bilinmeyen bir sebepten yağmur suyunu tahliye edemedi.

Bölgede yaşayan vatandaşlar yol kenarında biriken yağmur sularının tahliye olamadığı için karayoluna taşmasından endişe duyduklarını dile getirerek; “Sağanak biraz daha sürseydi D-100 -E-80 karayolu da trafiğe kapanacak bir hal alacaktı. TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonu karşısındaki menfez nereye gitti?” şeklinde sorarak soruna el atılmasını istedi.

Menfez (1)

Menfez (6)

Editör: İlkay Sever