İnşaat Mühendisi/Sosyolog Hüseyin Çalışkan, AK Parti Çorum Belediye Başkan Aday Adaylığı sürecinde hazırladığı bir projeyi hayata geçiren Çorum Belediyesi'ne teşekkür ederken, sitemde de bulundu.

Çalışkan 20 Kasım 2023 tarihinde AK Parti İl Başkanlığı Toplantı Salonunda, Çorum Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladığı basın toplantısında projelerinden de bahsetmişti. Çalışkan'ın bahsettiği "Şehir İçi Yol Güzergahları ve Konfor" alt başlığı altındaki proje Çorum Belediyesi tarafından hayata geçirildi. Yapılan çalışmaya teşekkür eden Çalışkan bir de sitemde bulundu.

Çalışkan yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı; "Şehir içi yol güzergahlarımızda bulunan, asfalttaki dalga ve bozukluklar onarılacak, bariyerlerin yükseklik ve eğimleri yenilenecek ve daha çok renklendirilecek, asfalt seviyesinden düşük kotta kalmış rögar kapakları ve mazgallar hem elden geçirilerek hem de seviyesi asfalt kotu ile eşitlenecektir. 

Bu sayede araçlarımızla seyir halinde iken; hem düşük kottaki rögarlara ve mazgallara düşmeden, hem de düşük kottaki rögarlardan kaçmak için şerit değiştirmeden araç kullanma imkanı sağlanacak ve istenen sürüş konforu elde edilmiş olacaktır. "şeklinde ifade ettiğim hususla ilgili olarak, Çorum Belediyesi ekiplerinin, bu hususu düzeltmek için, Eşref Hoca Caddesi'nde çalışmalara başladığı haberlerini ve çalışmaları gördüm.

Öncelikle Aday Adaylığım sürecinde, şehrimizin güzelliği ve insanımızın mutluluğu için ifade ettiğim, paylaştığım bilgi, fikir ve projelerimden faydalanılması beni ziyadesiyle mutlu etmiştir. Kendi adıma, sevenlerim adına ve hemşerilerim adına emeği geçenlere teşekkür ederim.

Su uzmanı profesör uyardı: “Temmuz, ağustos ve eylül ayları çok kritik” Su uzmanı profesör uyardı: “Temmuz, ağustos ve eylül ayları çok kritik”

Şehrin tümünde bu durum mevcut olup, tümünün elden geçirilmesi genel memnuniyeti sağlayacaktır. Yollardaki dalga, bozukluk, çukurlar ve bariyerlerinde elden geçirilmesi sürüş konforu açısından faydalı olacaktır. Bu sayede düşük kottaki rögar kapakları ve mazgallara düşerek, kaçarak ve şerit değiştirerek araç kullanmak zorunda kalmayacağımız için mutlu bir haber.

Yapılırken dikkat edilmesi gereken ise, asfalt ile tam sıfır hale getirmektir. Testi ise şahsi araçlarla yapılabilir.

Aday adaylığım sürecinde gündeme getirdiğim ve kamuoyunun da bildiği, alın terim ve zihin terim olan, bu ve benzeri fikir ve projelerim hayata geçirilirken ve haberleştirilirken, şahsıma atıfta bulunulmasının şahsıma yönelik hakkın iadesi ve takdiri olduğu kadar, hangi düzeyde olursa olsun şahsıma atıfta bulunan ve teşekkür edene de değer katacağı kanaatindeyim. Bu değer her zaman kıymetli olduğu gibi, bugünlerdeki kıymeti çok daha anlamlıdır.

Nezaket, saygı ve hakşinaslık bizleri sadece yüceltir ve arzu ettiğimiz sinerjiyi ortaya çıkarır, Kamuoyunun bilgisine saygılarımla sunarım."

Editör: Emel Şahiner