Çorum Belediyesi vatandaşın iş yükünü azaltmak ve zamandan tasarruf etmelerini sağlamak için onlineBorcu Yoktur” uygulaması başlattı. “Borcu Yoktur” talebi artık belediyenin kurumsal internet sitesinden alınabilecek.
Çorum Belediyesi online işlemlerle vatandaşın işlerini kolaylaştırmaya devam ediyor. Kendilerinden “Borcu Yoktur” belgesi talep edilen kişi ve kurumlar daha önceden ilgili birime giderek aldıkları belgeleri artık Belediye’nin kurumsal web sitesinden online alabilecekler.
www.corum.bel.tr web adresinde yer alan online işlemler menüsü üzerinden talep formunu dolduran gerçek kişiler ve tüzel kişiler, belediyeye borçlarının olup olmadığıyla ilgili belgelere ulaşabilecekler. Online sorgulama sistemiyle vatandaşlar borcu varsa da ödeme işlemini gerçekleştirip borcu yoktur yazısını kısa sürede
alabilecekler.
Borcu yoktur talebinin yanı sıra online işlemler sayfasında borç ödeme, borç sorgulama, emlak beyan bildirimi, istek-şikayet bildirimi, yapı ruhsat başvurusu, imar çapı başvurusu, yapı durum tespiti başvurusu ve kurs/eğitim başvurusu da yapılabiliyor.

Online uygulama (1)

Yüksek Gerilim Hattı kaynaklı yangında 30 hektar alan zarar gördü Yüksek Gerilim Hattı kaynaklı yangında 30 hektar alan zarar gördü

Editör: Eray Uzun