Çorum Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nde görevli balık adamlar, 5 Haziran Dünya Çevre Günü ve Türkiye Çevre Haftası’nda Çorum Barajı’nda dip temizliği yaptı.

Bayramın ilk günü kaçan keçi 3. günün sonunda bulundu Bayramın ilk günü kaçan keçi 3. günün sonunda bulundu

Doğal yaşamın korunması ve su kaynaklarının temizlenmesi adına çalışma yapan balık adamlar, daha temiz bir çevre için daldı. Çorum Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nde görevli dalgıçlar, Çorum Barajı’nda dip temizliği yaptı. “Temiz Su, Temiz Dünya” sloganıyla suyun derinliklerine dalan balık adamlar, atıkları toplamak ve çevreyi temizlemek için büyük bir özveriyle çalıştı.

Çevre bilincinin artırılması ve doğal yaşamın korunması adına önemli çalışmalar yaptıklarını belirten Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, “Sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde atıkların kontrol altına alınması, gelecek nesillere daha temiz bir Türkiye, yaşanabilir bir dünya bırakılması hedefiyle şehrimizde önemli projelere imza atıyoruz” dedi.

Üniversite öğrencileri çevre için koştular

Çorum Belediyesi’nin Dünya Çevre Günü ve Türkiye Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında ayrıca Çomar Barajı bölgesinde Hitit Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğrencilerinin katılımıyla plogging (sağlık ve çevre için koş) sporu ve temizlik etkinliği gerçekleştirildi.

Kaynak: iha