Çift başlı buzağı doğdu Çift başlı buzağı doğdu

Ankara’nın Sincan ilçesinde gürültü nedeniyle Osmancıklı komşularıyla tartışan ve aynı aileden 5 kişiyi öldüren zanlının ifadesi ortaya çıktı.

Olay, geçtiğimiz günlerde Ankara’nın Sincan ilçesinde meydana gelmişti. Gürültü yaptıkları gerekçesiyle komşularıyla tartışan ve pompalı tüfekle 5 kişiyi öldüren Tahsin Ü. (72) tutuklandı. Zanlının ifadesi ortaya çıktı. Komşularının gürültü yaptıklarını ve tüfeği ise yanına uyarmak için aldığını söyleyen zanlı, "Çocuklar salonda top oynuyordu. Kendilerine çok gürültü olduğunu, uyuyamadığımı, sessiz olmalarını söyledim. Hamdi, ses yapılmadığını inkar etmeyerek ’Benim çocuğum top oynamasın mı’ diye cevap vererek üzerime yürümeye başladı. Annesi Behiye de üzerime yürümeye başlayınca belimdeki av tüfeğini çıkararak Hamdi’nin göğüs kısmına tek el ateş ettim. Hemen sonrasında bir fişek daha yerleştirerek Behiye Turgut’a ateş ettim” dedi.

Tahsin Ü., evin içinde yaşananları ve çocuklara ateş ettiğini ise hatırlamadığını söyleyerek, “O geceden aklımda kalan Sunay’a, Hamdi’ye ve Behiye’ye bir el ateş ettiğimdir. Evden çıktığımı hatırlıyorum. Evin içerisinde yaşanan diğer hadiseleri hatırlamıyorum" ifadelerine yer verdi.

CEZAEVİNE GÖNDERİLDi

Sincan’da meydana gelen olayda Tahsin Ü. (72), gürültü çıkardıkları için pompalı tüfekle üst komşularının evini basmıştı. Aynı aileden Behiye Turgut, oğlu Hamdi Turgut ve gelini Suna Ulukulu Turgut ile çiftin 13 yaşındaki çocukları Mustafa Turgut ve 11 yaşındaki kızları Ceyda Turgut’u öldüren katil zanlısı, polis ekiplerince yakalanarak gözaltına alınmıştı.

Olayın ardından güvenlik güçlerince gözaltına alınan Tahsin.Ü., emniyetteki sorgusunun ardından Ankara Batı Adliyesine sevk edildi. Cumhuriyet savcısına ifade veren şüpheli, tutuklama talebiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. Tahsin.Ü., buradaki sorgusunun ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kaynak: İHA