AK Parti’den yeniden aday gösterilen Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun Tofaş marka otomobille yaptığı seçim vidosuna, SP Belediye Başkan Adayı Abdulkadir Bektaş’ın verdiği otomobilli cevap dikkat çekti.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Tofaş otomobille yeni yapılan cadde ve sokakları gezerken çekilen videoyu paylaşırken, SP Belediye Başkan Adayı Abdulkadir Bektaş ise, Selda Bağcan’ın seslendirdiği “Atma Hakkı atma pişman olursun” sözlerinin yer aldığı Giresun türküsüyle su dolu çukurların yer aldığı bozuk yollarda gezdiği videoyu paylaştı. Tofaş otomobillerle çekilen videoların atışması ise sosyal medyada büyük ilgi gördü.

Otomobil aynı, propaganda farklı

31 Mart yerel seçimlerine yaklaşık bir ay kala belediye başkan adayları arasındaki rekabet de artmaya başladı. Giresun’da ise AK Parti Belediye Başkan adayı Aytekin Şenlikoğlu ile SP Belediye Başkan Adayı Abdulkadir Bektaş arasındaki rekabet renkli bir kampanyaya dönüştü.

Kara, Davutoğlu’nu Osmancık’a davet etti Kara, Davutoğlu’nu Osmancık’a davet etti

AK Partili Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, modifiye edilmiş Tofaş Şahin marka araçla müzik eşliğinde şehir turu atarak hizmetlerini tanıttığı videoda yeni yapılan yollardan, parklardan, sahil şeridinden ve caddelerden geçerek “Giresun’da işler yolunda” mesajı verdi.

SP Adayı Bektaş da direksiyonuna geçerek, “Atma hakkı atma, pişman olursun, Giresun beylerine rezil olursun” isimli Giresun türküsüyle bozuk, çamurlu çukurlu yollardan geçerek şehrin ulaşım sorununa dikkat çekti. Sosyal medya hesaplarından paylaşılan bu videolar ise dikkat çekti.

Kaynak: iha