Tokat’ın Niksar ilçesinde ormanlık alanında çıkan yangın, rüzgârın etkisiyle hızla yayıldı. Çok sayıda itfaiye ekibi yangını kontrol altına almak için yoğun çaba sarf ediyor.

Tokat’ın Niksar ilçesine bağlı Ustahasan köyü ormanlık alanında henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Rüzgârın etkisiyle alevler kısa sürede büyüdü ve geniş bir alana yayıldı. Yangın ihbarının alınmasının ardından bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Niksar Orman İşletme Müdürlüğü ve Niksar Belediyesi itfaiye ekiplerinin yangına müdahalesi devam ediyor.

Tokat Valisi Hatipoğlu: "40 dönümlük alanda etkili olan yangını önlemeye çalışıyoruz"

Tokat’ın Niksar ilçesinde ormanlık alanında başlayan yangını söndürme çalışmaları devam ediyor. Yangın bölgesinde incelemelerde bulunan Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, "40 dönümlük bir alanda etkili olan yangını önlemeyle ilgili olarak gerekli çalışmalarımızı yapıyoruz" dedi.

Kontrolden çıkan TIR tepetaklak oldu: 1 yaralı Kontrolden çıkan TIR tepetaklak oldu: 1 yaralı

Niksar’ın Ustahasan köyü ormanlık alanında henüz bilinmeyen bir nedenle başlayan yangını söndürme çalışmaları devam ediyor. Bölgeye, Niksar Orman İşletme Müdürlüğü, Niksar Belediyesi itfaiye ekiplerinin yanı sıra Erbaa Belediyesi’nden kepçe ve arazöz takviyesi gönderildi. Ayrıca yangını söndürme çalışmalarına ilçede faaliyet gösteren özel sektör firmaları da iş makinalarıyla katıldı.

Yangın bölgesinde inceleme yapan Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, "Tespit çalışmalarımız devam ediyor. Ustahasan köyümüzde yaklaşık 40 dönümlük bir alanda etkili olan yangını önlemeyle ilgili olarak gerekli çalışmalarımızı yapıyoruz. Tüm ekiplerimiz ve civar itfaiyelerimiz şu an itibarıyla olay yerindeler. Elimizden geldiğince hızlı bir şekilde söndürmek için gayret gösteriyoruz" dedi.

Kaynak: iha