Tokat’ta korkutan orman yangını Tokat’ta korkutan orman yangını

Samsun’da bir kamyonetin kapı içine zulalanmış halde 11 tabanca ve olayın devamında bir evde de 1 tabanca olmak üzere toplamda 12 ruhsatsız tabanca ele geçirildi.

Edinilen bilgiye göre, Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde kaçakçılık suçlarıyla mücadele kapsamında çalışma yapan Samsun Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri, silah ticaretine yönelik gerçekleştirilen 2 aylık projeli çalışma neticesinde, takibe alınan bir kamyoneti bu sabah saat 08.00 sıralarında Tekkeköy ilçesi Samsun Ordu karakolundaki polis uygulama noktasında durdurdu. Araç içerisinde yapılan aramada kamyonetin kapı içerisine zulalanmış halde, 11 adet ruhsatsız tabanca ve 14 adet tabanca fişeği ele geçirildi. Olayla ilgili araçta bulunan M.Ş. gözaltına alındı. Operasyonun devamında İlkadım ilçesi Hastane Mahallesi’nde yapılan aramada, 1 adet daha ruhsatsız tabanca ele geçirildi.

Toplam 12 tabancayla yakalanan şüpheli M.Ş. hakkında 6136 sayılı kanuna muhalefet ve kaçak silah ticareti suçlarından soruşturma başlatıldı.

Kaynak: