Sektör temsilcileri ile mezun ve mezun adayı öğrencileri bir araya getiren Orta Karadeniz Kariyer Fuarı 2024’te (OKAF’24) açılan hastane standında ziyaretçiler bilgilendirirken, öğrenci ve mezunların kariyer planlamalarına katkı sağlandı.

Samsun’da kapılarını açan “Yetenek Her Yerde” mottosuyla başlayan OKAF’24’te, Medicana International Samsun Hastanesi, kamu kurumları, ulusal ve bölgesel firmaları da stant açarak öğrenci ve mezunlara meslek ve istihdam süreçleri hakkında bilgiler vererek kurumlarını tanıttı. Yüzlerce firma ve 8 paydaş üniversite 10-11 Ocak tarihlerinde binlerce öğrenci ve mezunla buluştu. Medicana International Samsun Hastanesi İnsan Kaynakları birimi, 2 gün boyunca öğrenci ve mezunlara bir araya gelerek kariyer planlaması, başvuru süreçleri ve hastane hakkında bilgi paylaşımında bulunarak iş başvuru taleplerini kabul etti.

Düğün konvoyunda bahşiş kavgası Düğün konvoyunda bahşiş kavgası

Fuarda stant açan firmaları ziyaret eden Medicana International Samsun Hastanesi Genel Müdürü Güner Armutlu, fuarın Karadeniz Bölgesi için çok önemli olduğunu belirtti. Armutlu, “Öğrencileri ve mezunları bir araya getiren OKAF’24 fuarı birçok gencimize iş imkanı sunarken bölgemizde de istihdama yönelik atılmış önemli bir adımdır” dedi.

Kaynak: