Samsun’un Çarşamba ilçesinde ’Öğretmenler Günü’ne özel düzenlenen Türk sanat müziği (THM) konserinde ‘Ninni’ isimli eser, Gazzeli annelere ithaf edildi.

Masanın altında kış tiyatro oyunu seyirciyle buluştu Masanın altında kış tiyatro oyunu seyirciyle buluştu

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla, Çarşamba Belediyesi tarafından Türkiye’nin 100. Yılı Kültür Sanat Etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’ne özel Türk Halk Müziği Korosu Konseri, Cemil Şensoy Kültür Merkezi’nde yapıldı. 24 Kasım Öğretmenler Günü’ne özel olarak düzenlenen konser, salonu dolduran Çarşambalıların beğenisini kazandı. Konserin öne çıkan eserlerinden birisi ise Şef Ömer Kutlu Emirli’nin annesine yazdığı ve bestelediği "Ninni" isimli eseri oldu.

Emirli, bu duygusal eseri Gazzeli annelere ithaf ederek, salonda bulunan katılımcıların büyük takdirini topladı. Program sonunda konuşan Koro Şefi Ömer Kutlu Emirli, “Değerli öğretmenlerimiz sizler, ‘Öğretmenler! Yeni nesil sizlerin eseri olacaktır’ diyen Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün öğretmenlerisiniz bu değeri burada yansıttığınızı görüyorum. Bu bağlamda bizlerin bugüne gelmemizde emeği olan bütün öğretmenlerimizi de saygı ile anıyorum. Bununla birlikte üzerimde öğretmenlerim kadar emeği çok olan annem için yazmış olduğum ‘Ninni’ eserimi bu akşam Gazzeli annelere ithaf etmekten mutluluk duyuyorum” dedi.

Konser programına ayrıca Çarşamba Kaymakamı Doç. Dr. Şükrü Yıldırım, ilçe protokolü ve vatandaşlar katıldı.

Program, Kaymakam Şükrü Yıldırım’ın Şef Ömer Kutlu Emirli’ye plaket takdimi, koroda yer alan öğretmenlere çiçek hediye etmesi ve toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

Kaynak: