Mahir Odabaşı ‘’Kaza Geliyorum Demez’’ isimli 4. kitabını Çorum Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı’ya takdim etti.

Milli Eğitim Müdürlüğü Sivil Savunma Uzmanı Osmancıklı hemşehrimiz Mahir Odabaşı, Çorum Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı’yı makamında ziyaret etti. Odabşı, kitapları hakkında Vali Dağlı’ya bilgi sundu.

Sohbet ortamında geçen ziyarette Vali Doç. Dr. Zülkif Dağlı ‘’Kitap yazmanın emek istediğini, daha önce takdim ettiği ‘Mahirane Söylemler, Susamak ve Depremle Yaşamak’ kitaplarını okuduğunu açıklayarak, Sivil Savunma Uzmanı Mahir Odabaşı’yı tebrik etti. Vali Dağlı, özellikle çeşitli afetlerin, kazaların yaşandığı ülkemizde okurları ile yeni buluşan ‘’Kaza Geliyorum Demez’’ kitabının hayırlı olmasını ve toplumun bilinçlenmesine katkı sunmasını diledi.

Sivil Savunma Uzmanı Mahir Odabaşı da; ‘’Makam kapısından önce, gönül kapısı açık olan sayın valimizin ilime, kitaba, yazara ilgi alakası için teşekkür ediyorum’ ’dedi.

Ata mirası 160 yemek kayıt altına alındı Ata mirası 160 yemek kayıt altına alındı

Ziyaret, günün anısına fotoğraf çekimi ile son buldu.

 Mahir Odabaşı kimdir? 

1966 yılında Osmancık’a bağlı Seki Köyünde doğdu. İlkokula köyünde başlayıp daha sonra Ankara Çankaya Mithatpaşa İlkokulundan 1977 yılında mezun oldu. 1985 yılında Kargı ilçesinde memuriyete başlayıp sırayla Osmancık ve Mecitözü ilçelerinde 2001 yılına kadar görev yaptı. 1990 yılında İşletme Fakültesini bitirdi. 1991 1992 yılında Ankara Mamak Muhabere Okulunda kısa dönem olarak vatani görevini yaptı. 1990 - 2000 yılları arası çeşitli ilköğretim ve liselerde dışardan İngilizce ve İlk Yardım derslerine girdi. 2001 yılında açılan Sivil Savunma Uzmanlığı sınavını kazanarak Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğünde göreve başladı. Mahir Odabaşı, evli ve 2 çocuk babasıdır.