AK Parti Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, Miraç Kandili nedeniyle bir mesaj  yayınlayarak tüm İslam Aleminin Kandilini kutladı.

KAYA: MİRAÇ KANDİLİ ALLAH’A YÜKSELİŞ VE ARINMA GÜNÜDÜR 

AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Oğuzhan Kaya,  Miraç Kandili nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Oğuzhan Kaya, yazılı olarak yayımladığı mesajında şu ifadeleri kullandı:

“İçerisinde bulunduğumuz mübarek üç aylarda Regaib Kandili ile başlayan mukaddes gecelere erişme mutluluğumuz, bugün birçok hikmet ve bereketi barındıran Miraç Kandili’ni idrak edecek olma sevincimizle devam etmektedir.

Gazeteciler adına fidan diktiler Gazeteciler adına fidan diktiler

 Miraç olayının gerçekleştiği gece müslümanlarca Kadir Gecesinden  sonra en kutsal gece sayılmış ve bu gecenin ibadetle ihyası gelenekleşmiştir. Miraç Kandili, İslam aleminde "Allah'a yükseliş ve arınma" olarak kabul edilir.

 Bugün bizlere düşen, miracın ruhu, manası, hikmeti, hakikati ve evrensel mesajları üzerinde yeniden düşünmektir. Birer izzet ve ikram fırsatı olarak bu gün ve gecelerden gerekli dersleri almak, hayatımızı bu manevi fırsatlar üzerinde yoğunlaşarak beslemek gerekir.

"MİLLETÇE BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE NİCE KANDİLLERE" 

 Bu mübarek gecenin yüreklerimize ebedi bir diriliş, ülkemize ve insanlığa hayırlar getirmesini niyaz ediyorum. 

Bu duygu ve düşüncelerle başta Çorumlu hemşehrilerimiz  olmak üzere tüm İslâm Âleminin Miraç Kandilini tebrik ediyor, milletçe birlik ve beraberlik içinde daha nice kandillere kavuşmayı, bütün İslam Âleminin ve insanlığın barış ve huzur içinde olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum. Gecemiz hayırlara vesile olsun inşallah.”

Editör: Yılmaz Yolcu