Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sivil Savunma Uzmanı Mahir Odabaşı’nın ikinci kitabı ‘Susamak’ okuruyla buluştu. Osmancıklı hemşehrimiz Mahir Odabaşı, birinci kitabı ‘Mahirane Söylemler’in ardından 50 yılın bilgi ve birikimleri ile ‘Susamak’ isimli şiir kitabını okuyucuları ile buluşturdu. Farklı konularda 125 şiirin yer aldığı kitap 196 sayfadan oluşuyor. Odabaşı’nın 3. kitap çalışmasının depremler ve diğer doğal afetler üzerine olacağı öğrenildi.

Cumhuriyet, Güvenlik ve Jandarma” temalı resim yarışması sonuçlandı Cumhuriyet, Güvenlik ve Jandarma” temalı resim yarışması sonuçlandı

Mahir Odabaşı kimdir? 1966 yılında Osmancık’a bağlı Seki Köyünde doğdu. İlkokula köyünde başlayıp daha sonra Ankara Çankaya Mithatpaşa İlkokulundan 1977 yılında mezun oldu. 1985 yılında Kargı ilçesinde memuriyete başlayıp sırayla Osmancık ve Mecitözü ilçelerinde 2001 yılına kadar görev yaptı. 1990 yılında İşletme Fakültesini bitirdi. 1991 1992 yılında Ankara Mamak Muhabere Okulunda kısa dönem olarak vatani görevini yaptı. 1990 - 2000 yılları arası çeşitli ilköğretim ve liselerde dışardan İngilizce ve İlk Yardım derslerine girdi. 2001 yılında açılan Sivil Savunma Uzmanlığı sınavını kazanarak Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğünde göreve başladı. Mahir Odabaşı, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Editör: İlkay Sever