Ordu’nun Ünye ilçesinde, geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybeden emekli Öğretim Görevlisi Ahmet Birben, son yolculuğuna uğurlandı.

Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi eski Sekreteri ve emekli Öğretim Görevlisi Ahmet Erkan Birben (74) evinde dün sabah kalp krizi geçirdi. İlçedeki özel bir hastaneye kaldırılan Birben, burada yapılan müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Eski Devlet Bakanı Bekir Aksoy için TBMM'de tören düzenlendi Eski Devlet Bakanı Bekir Aksoy için TBMM'de tören düzenlendi

Birben için bugün (17 Nisan 2024) Ünye Büyük Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Burada öğlen namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Birben, Yunus Emre Mahallesi’ndeki aile kabristanlığında toprağa verildi.

Cenaze törenine, Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Faruk Aksu, MHP Ordu Milletvekili Naci Şanlıtürk, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, Ünye Kaymakamı Ayhan Işık, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, ilçe belediye başkanları, Birben’in yakınları ile çok sayıda seveni katılım sağladı.

Kaynak: iha