Samsun Düşevi Oyuncuları, “Korona Günlerinde Aşk” ile Marquez’in ünlü eseri “Kolera Günlerinde Aşk’a bir selam gönderiyor.

Çorum'da yaşandı! Mezar yeniden açıldı Çorum'da yaşandı! Mezar yeniden açıldı

Samsun’un ünlü tiyatro gurubu Düşevi Oyuncuları, 2023-2024 sezonunda Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan profesyonel proje yardımı alarak hazırladığı ‘Korona Günlerinde Aşk’ adlı komedi oyunu ile prömiyer yaptı.

Ünlü yazar Gabriel Garcia Marquez’in ‘Kolera Günlerinde Aşk’ına bir selam niteliğindeki oyun, pandemi ilanının son günlerinde Levantenler’in de yaşadığı İstanbul’daki Sole Apartmanı’nda, renkli kişilikleri ile hırpalanmış ve sıkılmış apartman sakinlerinin başından geçen komik olayları anlatıyor. Oyun, olabildiğince sade, arı, duru, gülümseten bir hikaye ve dille sahneye konuluyor.

Samsun Düşevi Oyuncuları Genel Sanat Yönetmeni Cem Kaynar, “Koronanın bize öğrettiği, küçük bir organizmanın tüm dünyayı ele geçirebildiği, bizim bu evrende bulunan küçük insancıklar olduğumuz, hayatın kısa olduğunu önermeleri oyun içerisine usta bir şekilde serpilmiş durumda. Samsunlu tiyatroseverleri oyunumuzu izlemeye bekliyoruz" diye konuştu.

Oyun, 15, 22, 28 Mart 2024 tarihlerinde Düşevi Sahne’de sahnelenmeye devam edecek. Murat Can Kibiroğlu’nun yazdığı oyunun yönetmeni Cem Kaynar olurken, Cem Kaynar, Ferda Kaynar, Olgun Aydın, Manolya Kul Ateş, Vedat Kurtuluş Depe, Kübra Akça ise komedinin oyuncuları olarak sahnede yer alıyor.

Kaynak: iha