Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Çorum İl Müftüsü olarak atanan Şahin Yıldırım yeni görevine başladı.

Cumhurbaşkanlığınca Resmi Gazetede yayımlanan "İl Müftüsü Atama Kararları" ile Malatya İl Müftüsü iken Çorum İl Müftüsü olarak atanan Şahin Yıldırım yeni görevine başladı.

İl Müftü Vekili Adem Aygül ve personel tarafından karşılanan İl Müftüsü Şahin Yıldırım, personelin hayırlı olsun tebriklerini kabul etti.

Daha sonra Buhara Kültür Merkezinde din görevlileriyle bir araya gelen İl Müftüsü Şahin Yıldırım için cübbe ve sarık giyme merasimi yapıldı.

Merasime, Amasya İl Müftüsü Durmuş Ayvaz, Tokat İl Müftüsü Esat Yapıcı, Başkanlık Müftüsü Ümit Çimen, İl Müftüsü Şahin Yıldırım, il müftü yardımcıları, ilçe müftüleri, Malatya İl Müftülüğü din görevlileri ve müftülüğün din görevlileri katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programın açış konuşmasını yapan İl Müftü Yardımcısı Adem Aygül,  Müftü Yıldırım’a hoş geldiniz derken yeni görevinin hayırlı olması dileklerinde bulundu.

Malatya İli Battalgazi İlçesi Söğütlü Cami İmam-Hatibi Mehmet Refik Metin’in hayırlı olsun temennisini içeren konuşmasının ardından kürsüye gelen  Müftü Yıldırım, tüm katılımcılara ayrı ayrı teşekkür edip Çorum'un önceki müftüsü  Muharrem Biçer’e de Çorum İl Müftüsü olarak kendisinden önce yapmış olduğu hizmetlerden dolayı şükranlarını bildirdi.

Yıldırım konuşmasında; sorumluluğunun çok ağır olduğunu ve bu yükü birlikte omuzlayacaklarını belirtti.

Tokat Müftüsü Yapıcı ise konuşmasında; sarığın ilmi, cübbenin de takvayı sembolize ettiğini ifade ederek hayırlı olsun temennisiyle Müftü Yıldırım’a cübbe ve sarığını giydirdi.

Çorum'da 2 dolandırıcı polise yakalandı! Çorum'da 2 dolandırıcı polise yakalandı!

Başkanlık Müftüsü  Çimen de Çorum'a hoş geldin dileğiyle çiçek takdiminde bulundu.

Ardından, Amasya Müftüsü  Ayvaz’ın duasıyla program tamamlandı.

Editör: Sedanur Çırpar