Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonuyla Çorum'dan kutsal topraklara gidecek ilk hacı adayı kafilesi Çorum İl Müftülüğü tarafından yapılan programla uğurlandı.

Ordu’da sağanak zor anlar yaşattı Ordu’da sağanak zor anlar yaşattı

10 Mayıs 2024 Cuma günü saat 22.00’da Çorum Şehirler Arası Otobüs Terminalinde düzenlenen program, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlarken programda konuşan İl Müftüsü Şahin Yıldırım, "hacca gitmeyi, o mübarek beldeleri görmeyi büyük bir hasretle bekleyen hac yolcularını tebrik ederek, yolculuklarının hayırlı olması, sağlık ve afiyet içerisinde yolculuklarının tamamlanması temennisinde bulundu.”

Programa katılan Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın konuşmasında “Rahmanın misafirlerinden bütün mazlumlar için dua temennisinde bulunarak hacılarımıza hayırlı yolculuklar diledi.”

Müftülük ilahi grubunun kaside ve ilahilerinin ardından İl Müftü Yardımcısı Fatih Kaya’nın yapmış olduğu dua ile program sona erdi.

2 kafile başkanı, 2 kadın irşat görevlisi ve 6 din görevlisi eşliğinde merkez ve ilçeleriinden 300 kişilik iki kafile Medine yolculukları için yakınlarıyla vedalaşarak Ankara Esenboğa Havalimanına hareket etti.

Editör: Sedanur Çırpar