Lise öğrencilerin deneyi ortaya koydu: Naylon rengi serada verimi arttırıyor Lise öğrencilerin deneyi ortaya koydu: Naylon rengi serada verimi arttırıyor

Çorum Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Vali Yardımcısı Erdoğan Kanyılmaz ve İl Milli Eğitim Müdürü Abdullah Kodek, Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP) tarafından finanse edilerek İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Çorum Belediyesi iş birliğinde yaptırılan Çorum Orman Okulunu ziyaret etti.

Sıklık Tabiat Parkı içerisindeki Orman Okulunda resim ve müzik atölyelerine katılan 19 Mayıs İlkokulu öğrencilerimiz ile bir araya gelen Çorum Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Orman Okulunda yapılacak doğada matematik, tarımsal aktiviteler, çevre bilinci, oryantiring, doğal yaşam gözlemevi, çevrebilimi konularında verilecek temel eğitimlerin, çocukların kişisel gelişimlerine katkı sağlayacağını ifade etti.

Vali ve beraberindekiler çocukların seslendirdiği şarkıları dinleyip yaptıkları resimleri inceledikten sonra hatıra fotoğrafı çektirdi.

Çorum Orman Okulu (1)

Editör: Emel Şahiner