Hakkında kesinleşmiş hapis cezası bulunan şahıs kıskıvrak yakalandı Hakkında kesinleşmiş hapis cezası bulunan şahıs kıskıvrak yakalandı

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı’nın (TDV) ortaklaşa yürüttüğü “2024 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Programı” kapsamında hazırlanan kurban bağış stantı, Saat Kulesi yanında İl Müftüsü Şahin Yıldırım’ın dualarıyla faaliyete başladı.

Kurban ibadetinin müslümanlar arasında ümmet bilincinin güçlenmesine ve müslümanların birbirlerini yakından tanımalarına vesile olduğunu kaydeden İl Müftüsü Yıldırım, kurbanın toplumda kardeşlik bağlarını kuvvetlendirdiğini, dayanışma ruhunu geliştirdiğini ve saygı duygularını güçlendirdiğini belirtti.

“Vekaletle Kurban Kesim Organizasyonu”nun çok önemli bir hizmet olduğunu kaydeden  Yıldırım, Diyanet İşleri Başkanlığı ve TDV’nin 2024 yılı vekaletle kurban kesim bedelini yurt içinde 11.750 TL, yurt dışında ise 4.750 TL olarak belirlediklerini ifade etti.

İl Müftüsü, vatandaşların, il ve ilçe müftülüklerinin, TDV şubelerinin, din görevlilerinin, tüm PTT şubeleri ve bankalar aracılığıyla TDV kurban programına katılabilecekleri gibi www.tdv.org ve bagis.tdv.org adreslerinden de bağış yapabileceklerini belirtti.

Programa, İl Müftü Yardımcıları Dr. Fazıl Saraç, Adem Aygül, Fatih Kaya, TDV Çorum Şube Temsilcisi Tarık Gökçe ile din görevlileri katıldı.

Editör: Sedanur Çırpar