Bayburt’ta çığ düşmesi sonucu ulaşıma kapanan köy yolu, İl Özel İdaresi ekiplerinin yaklaşık 2 saat süren çalışmasıyla yeniden ulaşıma açıldı.

Bayburt’un Merkez ilçesine bağlı Demirışık köyü yoluna sabah saatlerinde çığ geldi. Yolun ulaşıma kapanması üzerine köy sakinleri durumu Bayburt İl Özel İdaresine bildirdi. Çığ bölgesine sevk edilen İl Özel İdaresi ekipleri yaklaşık 2 saat süren kar temizleme çalışmasının ardından yolun yeniden ulaşıma açılmasını sağladılar.

Öte yandan Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü ekiplerince yapılan son değerlendirmeye göre, bugün bölge genelinde hava çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı geçecek. Yağışların akşam saatlerine kadar bölge genelinde yerel kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

“Kuvvetli yağış uyarısı”

Kazada ölen kızlarının cenazesinin getirildiği evleri 6 yıl sonra kendilerine mezar oldu Kazada ölen kızlarının cenazesinin getirildiği evleri 6 yıl sonra kendilerine mezar oldu

Erzincan’ın doğusu, Erzurum, Bayburt, Ardahan ve çevrelerinde kuvvetli kar yağışı (10-20 cm. kar örtüsü) bekleniyor. Kuvvetli kar yağışının bu akşam saatlerine kadar etkili olacağı tahmin ediliyor. Ulaşımda aksamalar, görüş mesafesinde azalma, buzlanma ve don olayı karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

“Çığ uyarısı”

Bölgede yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunduğundan yetkililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

Kaynak: