Türkiye genelinde başlatılan ’Orman Benim’ etkinliği Bayburt’ta Aslan Dağı mesire alanında yapıldı. Bayburt Valisi Mustafa Eldivan, il protokol üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar etkinliğe katılarak, alanda temizlik ve budama çalışması yaptılar.

Şair Abdurrahim Karakoç şiirleriyle anıldı Şair Abdurrahim Karakoç şiirleriyle anıldı

Ormanları korumak ve orman yangınlarına karşı alınacak önemler konusunda farkındalık oluşturmak adına Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen ’Orman Benim’ kampanyasına katılarak destek veren Vali Eldivan, Aslan Dağı Vilayet Ormanı bölgesinde ağaçların budandığını, orman yolu kenarlarında yangına sebep olabilecek atıkların hep birlikte toplandığını belirterek, temiz orman oluşturulması için gerçekleştirilen etkinliğe destek veren kamu kurum kuruluşlarına, öğrencilere, sivil toplum kuruluşlarına ve vatandaşlara teşekkür etti.

’Orman Benim’ etkinliğinde, eldivenlerini takan, önlüklerini giyen il protokol üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar hem çöpleri toplayıp temizlik çalışması gerçekleştirdiler, hem de ormanlar, doğa ve çevre üzerine sohbet ettiler.

Etkinlik, toplu hatıra fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

Kaynak: iha