Alim Kısa’nın Belediye Başkan Adaylığı için konvoy eşliğinde Dodurga’ya gelen İYİ Parti Çorum Teşkilatı, ilk olarak Şehitliği ziyaret ederek vatanın bölünmez bütünlüğü ve bağımsızlığı için can veren şehitlerimiz için dua etti

İYİ PARTİ’DEN DODURGA’DA GÖVDE GÖSTERİSİ!

İYİ Partililer, ilçede konvoy eşliğinde şehir turu attıktan sonra parti binası önünde Alim Kısa’nın adaylık açıklamasına destek verdi.

Adaylık açıklamasına İYİ Parti İl Başkanı Erkan Yıldız, Dodurga İlçe Başkanı Ramazan Aslan, önceki dönem İl Başkanı ve milletvekili adayı Bekir Özsaçmacı, ilçe başkanları, İl ve Merkez İlçe yöneticileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

“ŞEHİTLİĞİN YANINDA DÜĞÜN SALONU İLÇEYE YAKIŞMIYOR”

Açılış konuşmasını yapan İYİ Parti İl Başkanı Erkan Yıldız, Dodurga’nın giderek kan kaybettiğini belirterek, İYİ Parti’nin belediye başkanlığını kazanması halinde ilçenin eski gücüne tekrar kavuşturulacağını söyledi. Dodurga’nın birçok sorununu yakından bildiklerini ifade eden Yıldız, başta işsizlik olmak üzere tarımsal sorunlarının olduğunu dile getirdi. İlçede bir banka şubesinin kaldığını anlatan Yıldız, bankaların bankamatiklerini söküp götürmesinin ilçenin fakirleştiğinin bir göstergesi olduğunu belirtti.

Yıldız ayrıca şehitliğin yanına düğün salonu yapılmasının şehitlerimize bir saygısızlık olduğunu değerlendirdi. İYİ Parti olarak belediyeyi kazanmaları halinde düğün salonunu şehit ailelerine tahsis edeceklerini vurgulayan Yıldız, Belediye Başkan Adayları Alim Kısa’ya başarılar diledi.

“DODURGA ERİYOR, KÜÇÜLÜYOR”

Dodurga Belediye Başkan Adayı Alim Kısa ise, adaylık açıklamasında kendisine destek veren herkese teşekkür ederek, doğup büyüdüğü topraklara hizmet etmek için bu yola çıktığını söyledi. İlçenin son 20 yılda 5 bin 300 nüfustan bugün TÜİK verilerine göre 2 bin 460’a düştüğünü vurgulayan Kısa, “Bu düşüş ilçemizin son 20 yılda uğradığı erozyonun net bir fotoğrafıdır.

Tabi, tilki ile plan yapıp, kurt ile avlanıp sonra da gidip koyun ile yas tutarsan olacak sonuç budur. Zeka sevileri ayakkabı numaralarından daha küçük olan inanların bu memlekete verdiği zararı gözler önüne serip zararın neresinden dönersek kardır anlayışını ve şiarını taşıdığımız için aday oluyoruz” dedi.

“KİMSE HORLANMAYACAK, DIŞLANMAYACAK”

Siyasetin bir ticaret değil, bir ibadet olduğunu dile getiren Alim Kısa, kendisinin de siyaseti bir ibadet anlayışı içinde yapacağının altını çizdi. Dodurga’nın hiçbir evladının ikinci sınıf, üçüncü sınıf, azarlanan, horlanan, tokat atılan insanlar olamayacağını kaydeden Alim Kısa, bu memleketin bütün çocuklarının bu ilçenin birinci sınıf vatandaşı olduğunu dile getirdi.

Konuşmasına mesaj yükse şiirler ve hikayelerle devam eden Alim Kısa, son olarak birbirinden güzel projelerle Dodurga halkının kapılarını yoklayacaklarını sözlerine ekledi.,

411628080_793949569412029_1839251027852464182_n411626806_793950602745259_3571297538809484290_n

Editör: Eray Uzun