Sokak ortasında baygınlık geçirdi Sokak ortasında baygınlık geçirdi

Zonguldak’ın Alaplı Anadolu imam Hatip lisesi Fen ve Sosyal Bilimler proje okulu öğretmenlerinin öncülüğünde öğrencilerin hazırladığı 1. Matematik Şenliği büyük ilgi gördü.

Alaplı Anadolu imam Hatip Lisesi Kampüsü’nde öğrencilerin hazırladıkları 1. Matematik Şenliği (Math Fest) geniş katılımla gerçekleştirildi. Alaplı Anadolu imam Hatip lisesi bahçesinde düzenlenen şenliğin açılışını kurdele kesimiyle gerçekleştirdi. Açılışın ardından, Anadolu imam Hatip lisesi Fen ve Sosyal Bilimler öğrencilerinin, farklı matematik kurallarını ve formüllerini kullanarak hazırladıkları birbirinden ilginç tasarımların, sunumların bulunduğu stantları dolaştı. Stantlarda öğrencilerle konuşan Alaplı Kaymakamı Selçuk Köksal , yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Öte yandan, öğrencilerin öğretmenlerini himayesinde büyük emek ve özenle hazırladığı çalışmalar büyük beğeni topladı. Şenlikte matematiğe farklı yaklaşımlar getirerek, sosyal bilgiler ile de bağının çalışmalarla sergilendiği, öğrencilerinde matematiğe bakış açısını keyifli hale getirmek amaçlandı.

Okulun Matematik ve Sosyal Bilgiler zümrelerinin iş birliğinde hazırlanan Matematik Şenliği’nde 16 proje görücüye çıkarken, öğrenciler projeleri misafirlere tek tek anlattı. Ayrıca davetlilerin merak ettiği sorulara da cevap verildi.

Kaynak: iha