Erken dönem kireçlenme tedavisi için doğal dokuya en yakın kıkırdak-kemik ünite üretilecek Erken dönem kireçlenme tedavisi için doğal dokuya en yakın kıkırdak-kemik ünite üretilecek

 Düzce Sağlık Müdürlüğü Ambulans Başhekimliğine bağlı ekipler 2023 yılında 40 bin 308 vakaya müdahale etti.

Düzce’de ambulanslar geçen yılda kilometrelerce yol yaptı binlerce hasta taşıdı. Bir çok olayda olay yerine ilk ulaşan ekipler büyük bir fedakarlıkla görev yapıyorlar.

Düzce’de 90’lı yıllardan bu yana sağlık hizmeti veren ekipler bu yıl 22 istasyon ve Acil Çağrı Merkezi içerisinde bulunan komuta kontrol merkezine ulaştı. 36’ısı tam donanımlı kara ambulansı (14 yedek ambulans), 2’si kar paletli, 1’i çoklu nakilde kullanılan 4 sedyeli ambulans, 1’i yoğun bakım ve obez ambulansı olmak üzere toplam 40 adet acil yardım ambulansı ile vatandaşa hizmet veriyor. Ayrıca Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetlerine bağlı hizmet veren 3 UMKE aracı ve 1 UMKE Acil Müdahale aracı ile büyük ve güçlü bir sağlık ordusu haline geldi.

Vakaların yüzde 92,8’ine 10 dakika içiresinde ulaşıldı

Düzce’de Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu başına düşen ortalama nüfus 18 bin 415 kişi. 2023 yılında Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonları tarafından yıllık istasyon başına bin 358 ortalama ile 40 bin 308 vakaya müdahale edilmiş olup, toplam vakaların yüzde 92,8’ine ilk 10 dakika içerisinde ulaşılmakta.

Düzce Ambulans Servisi Başhekimliğine bağlı çalışan sağlık personeli ayrıca bölgede ve ülkemizin ihtiyaç duyduğu noktalarda ve Sağlık Bakanlığının öncülüğünde kesintisiz sağlık hizmeti veriyor.

Kaynak: