Kariyer Akademi başarılı öğrencilerini altın ve plaket ile ödüllendirdi Kariyer Akademi başarılı öğrencilerini altın ve plaket ile ödüllendirdi

Osmancıklı Hüseyin Yavuz Kaba, 2020 yılında kazandığı Ziraat Fakültesi eğitimini 2,5 yılda tamamlayarak 56 yaşında kep fırlattı.

Oğluyla birlikte üniversite sınavına hazırlanan ve 2020 yılında Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümünü kazanan, Hüseyin Yavuz Kaba, 4 yıllık eğitimini bölüm 8’incisi olarak 2,5 yılda tamamladı. Kep ve cübbe giyerek kortej yürüyüşüne katılan Kaba, en mutlu gününü eşi ve 2 çocuğuyla birlikte yaşadığını belirterek okumanın yaşı olmadığını ifade etti.

“OKUMANIN YAŞI YOK”

18 yaşında memuriyete başladığını belirten Hüseyin Yavuz Kaba; “Zorunlu hizmetimi Şanlıurfa’da tamamladıktan sonra memleketime geri döndüm.   94 yılında Açık öğretimden Meslek Yüksek Okulunda Veteriner Sağlık Teknikeri bölümü bitirdim. Daha sonra evlendim, 1 kızım ve 1 oğlum oldu. Çocuklarımın en iyi eğitimi almaları için uğraştım. Kızım hemşire, oğlum gastronom. Oğlum ile aynı dönemde üniversiteyi kazandım. Ben Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümüne 2020 yılında girdim 2023 yılının şubat ayında 2,5 senede eğitimimi tamamladım. Çocuklarım ile bu mutlu anı kutlamak için Aydın’a kep atma törenine giderek, sınıf arkadaşlarımızla, dostlarımızla güzel bir 2 gün geçirdik. Herkese tavsiye ederim, okumanın yaşı yok.  Hayat devam ettiği müddetçe okumanın da yaşamanın da yaşı yok. “dedi.

Editör: İlkay Sever