Görevden alınan ve yeniden aday adayı olan eski bir belediye başkanını kastederek tüm hukuksuzluklara karşı Çorumlu için yeniden başladıklarını vurgulayan Yılmaz, açıklamasında iktidarın eski ve yeni belediye başkanları ile ilgili iddialarını gündeme taşırken, özetle şu görüşleri savundu:

“Şayet geçmişle övünerek aday adaylığı reklamı yapılabiliyorsa bizde bu övünenlere karşı yaptığımız muhalefetimizle övüneceğiz. Asrın Liderinin görevden aldığı (kişileri suçlamak için değil demek ki koskoca Reis yanlış bir karar vermiş ki tekrar aday adaylığına soyunabiliyor. Bu gösteriyor ki irade-külliyenin kararlarını kendi partisinin mensupları da beğenmiyor. Ama sürekli kaybeden Çorum oluyor), siyasette kaybetmeye doyamayanların siyasetçi enkazı haline gelen iktidar partisi aday adaylığı sürecine bakınca heyecan duymamak elde değil.”dedi.

Yine isim vermeden mevcut belediye yönetimini de eleştirileri arasına dahil eden Yılmaz, açıklamasırda özetle; “Biz milletin parasıyla kendi reklamını belediye bütçesinden milyonlar harcayıp seçim yatırımı olarak kullananlara karşı tüm onurumuzla, şerefimizle, cesaretimizle belediye meclisinde göreve başladığımız günden itibaren her şeyi bir bir hatırlatmak için bizde yeniden başlıyoruz.

Tek amacımız var siyasi ikbal değil milletimiz kazansın. Çünkü artık arsa satarak icraat yapar gibi gösterenlerden bıktık. Milyonluk reklam bütçeleri ile kendi reklamlarını yapan ama ekonomik sıkıntı içerisinde yaşayan halkımızı görmezden gelenlerden bıktık. Hep bunun mücadelesini verdik. Mart 2024 seçimlerine kadarda partimiz için bunun mücadelesini vereceğiz.

Hakan Kutlu: “Bir yol kazası yaşadık” Hakan Kutlu: “Bir yol kazası yaşadık”

Bugüne kadar gündeme taşıdığımız tüm geçmiş dosyaları halkımıza hatırlatmak bizim muhalefet görevimiz. Biz şehrimizi ve halkımızı seviyoruz ve bunun mücadelesini veriyoruz.” İfadelerine yer verdi.