Osmancık'ın genç belediye başkan aday adaylarından Osman Sivritepe yoğun mesaisine hayır duası alarak başladı. 

Başkan Adayı Çalışkan, bugün sektör temsilcileriyle buluşacak Başkan Adayı Çalışkan, bugün sektör temsilcileriyle buluşacak

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler için takvim işlerken AK Parti’den Osmancık Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvuru evraklarını ilk olarak teslim eden isim Osman Sivritepe oldu. Sivritepe, yoğun seçim mesaisine başlamadan önce büyüklerinin hayır duasını aldı.

Osman Sivritepe kimdir?

27 Nisan 1977 tarihinde Osmancık Gökdere köyünde doğdu. İlköğretimini Gökdere İlkokulunda okudu. Osmancık İmam Hatip Lisesinde orta ve lise öğrenimini tamamladı. Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini ve Sosyal Hizmetler ve Danışmanlık bölümünü bitirdi. 

Siyasi hayatına 1994 Milli Gençlik Vakfında başladı. 14 Ağustos 2001 tarihinde partinin Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde kurulan Adalet ve Kalkınma Partisinin kuruluşundan itibaren aktif olarak yer aldı.  2003-2009 yılları arasında AK Parti Gençlik Kolları Başkanlığı yaptı.

31 Mart 2014 seçimlerinde Gürleyik Mahallesi muhtarlığına seçildi.

İlçede faaliyet gösteren Türk Kızılayı Osmancık ilçe koordinatörlüğü, Şube başkanlığı, Deniz Feneri derneği, İHH gibi birçok STK’da aktif görevler yaptı.  

İş hayatında birçok özel işletmelerde çalıştı. Osmancık Belediyesinde Halkla İlişkiler, Sosyal Hizmetler, Engelli Hizmet Birimi, Cenaze ve Mezarlıklar Birimlerinde 20 yıl görev yaptı. 

Evli ve 1 çocuk babasıdır.