Parti binası önüne gelen seçim otobüsünün üzerinde vatandaşlara konuşan Külcü, “Bugün çeyrek asra yaklaşan yol arkadaşlığımızda yeni bir mutluluğu ve yeni bir heyecanı yaşıyoruz. Bu uzun yol arkadaşlığımızda, mutlu günlerimizde de kederli günlerimizde de hep destek ve dualarınızla yanımızda oldunuz. Şüphesiz bu süreçte sizin varlığınız bizi ayakta tutan en büyük güç olmuştur. Bugün vesilesi ile her bir hemşehrime ayrı ayrı teşekkür ediyorum”dedi.

ÇORUM’DA ALNIM AK, BAŞIM DİK YAŞADIM

Bu makamlar bugün olur, yarın olmaz. Ama asıl olan nedir biliyor musunuz? Siz makamdan ayrıldıktan sonra da güzel duygularla, hayır dualarla anılabilmektir.  Yani gök kubbede hoş bir seda bırakabilmektir. İşte sizler bana bu bahtiyarlığı yaşattınız. Sizlere müteşekkirim. Çorumlu her kardeşimle onur duyuyorum, gurur duyuyorum. Ben sizlerden razıyım, Rabbim de sizlerden razı olsun.

SOSYAL MEDYA BELEDİYECİLİĞİ DEĞİL

Dün yaptıklarımıza, dün yaşadıklarımıza takılıp kalacak değiliz. Şehrimizin, aziz Çorum’un büyümeye gelişmeye, zenginleşmeye, güzelleşmeye ihtiyacı var.  Bunu yapacak, mesai mefhumu tanımayan, akıl izan, vicdan ve vizyon sahibi, yöneticilere ihtiyacı var.  Kendini sosyal medyaya mahkum etmiş, algı peşinde koşan bir anlayış yerine, eserler üreten bir yöneticiliğe ihtiyaç var.  Gündelik işlerle meşgul olup vakit dolduran bir yönetim anlayışı yerine; şehrin geleceğini, evlatlarımızın, yavrularımızın geleceğini planlayan ve yöneten idarecilere ihtiyaç var. Biz bu şehri böyle sevdik. Siyasetimizi de, belediye başkanlığımızı da böyle yaptık. Bizim ihtiyacımız olan şey makamlar, mevkiler değildir. İhtiyacımız olan şey; emanetin hakkını verebilmektir. Dün bunu yaptık, emaneti zayi etmedik. Şehrin dört bir yanını eserlerimizle donattık. Yeniden görev nasip olduğunda inşallah çok daha büyüklerini yapacağız.

Önümüzdeki seçimleri kazanmak değil, önümüzdeki nesillerin yaşayacağı bir şehir inşa etmek diyen Külcü,” Seçim çalışmalarımızı yaparken ben arkadaşlarımıza seçim vaatlerimizi içeren bir kitapçık hazırlamalarını söyledim. Peki dediler ve neler olacağını sordular. Neler olacağını yazıp kendilerine verdiğimizde “Başkanım bunlar sizi bağlar. Şimdiye kadar hiç kimse böyle vaatte bulunmadı, yapılamaz’’ dediler. Kimi para bulunmaz dedi, kimi adamımız yok dedi, kimi zaman yetmez dedi.

Necmettin Uzun'dan, Zeki Gül'e teşekkür plaketi Necmettin Uzun'dan, Zeki Gül'e teşekkür plaketi

 ‘’Zaten seçimi rahat kazanırsınız, bunlara gerek yok’’ diyen dahi oldu.

Ben de onlara bir tanesi bile çıkmayacak, hatta sizin düşündüğünüz yapılacak başkaca işler, projeler var ise onları da ekleyebilirsiniz demiştim. Hazırladık ve dağıttık. Böyle olması gerektiğine inandık. Çünkü bizim derdimiz “önümüzdeki seçimleri kazanmak değil, önümüzdeki nesillerin yaşayacağı bir şehir inşa etmekti.’’

2009’da seçim akşamı teşekkür konuşması yaparken de bu vaatlerimiz bir seçim hikâyesi olarak kalmayacak dedik. Hamdolsun sizlerden aldığımız güçle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinden aldığımız güçle, AK Partimizin desteğiyle bunları ve daha fazlasını birer birer şehrimize kazandırdık.

Bunların hepsini burada tek tek konuşamayız, sizleri bunlar ile yormak istemem ama şöyle hızlıca bir göz atalım.

Sizlerle beraber hatırlaya hatırlaya devam edelim. Şehrimizin 15 Mahallesini parklarla donattık. Bunu başardık. Çorum daha yeşil bir şehir oldu. Bulduğumuz her boşluğa park yapıp bu milletin evlatlarına emanet ettik. Tam 220 tane semt parkı yaptık. En güzel oyun gruplarıyla donattık. Tam 30 tane büyük mahalle parkı yaptık, yeniledik. Şehrin göbeğindeki Piri Baba Parkı korkudan girilemez hale gelmişti. Her birini yaşam alanı haline getirdik” ifadelerine yer verdi.

Külcü.” Yeni projeleri ile ilgili konuya değinen Külcü, “Çorum Belediyesi’nin yeterli kaynağı, yeterli parası var. Çünkü Çorum Belediyesinin yeteri kadar yetişmiş personeli var. Bu yapının tek bir eksiği var. O da bu potansiyeli harekete geçirecek liderliktir. Bu potansiyeli harekete geçirecek motivasyon ise sabahın 6’sında arabasında sokakları gezerken; gece 8-9’da proje toplantısı yapan bir yönetim anlayışıdır” dedi.

1-12-13-1