Osmancık'ta inanç turizmine katkı sağlayacak çalışmalardan biri için protokol imzalandı. Ulucami Mahallesi'nde bulunan Kepçeli Dede Türbesi restore edilecek.

Osmancık’ta yetişen ve çevreden gelen erenler, dervişler arasında isim yapanlar arasında Koyun Baba ve Kum Baba en çok bilinenlerden.  Koyun Baba, Ahi Baba, Kum Baba gibi Osmancık’ta kabri bulunanlar arasında Mantık Dede, Küştereci Dede, Kepçeli Dede,  Taşçı Baba, İbriktar Hazretleri,  Arap Dede, Burhan Dede, Şeyh Hasan Hazretleri, Basret Baba, Nakşibendi Tarikatı Şeyhi Seyit Osman Efendi, Kani Kızı, Yedikızlar sadece bildiklerimiz. 

İnanç turizmine katkı sağlayacak, Kepçeli Dede Türbesi restore ediliyor! (2)

Bu dervişler arasında ilçede kabri ve mescidi bulunan Kepçeli Dede Türbesi restorasyonu OKA tarafından kabul gördü. 

Osmancık Kaymakamı Ayhan Akpay, OKA Genel Sekreteri İbrahim Ethem Şahin'inde katılımı ile yapılan toplantıda Kepçeli Dede Türbesi ve Mescidi'nin restorasyon projesinin protokolü imzalandı.

kepçelidede

Çürük raporu verilen Cumhuriyet Anadolu Lisesi'nin inşaat çalışmalarına başlanıldı Çürük raporu verilen Cumhuriyet Anadolu Lisesi'nin inşaat çalışmalarına başlanıldı

Kepçeli Dede, XV. yüzyılda Osmancık’ta yaşayan ve kabri bulunan Koyun Baba Hazretlerinin külliyeyi ve aşhaneyi emanet ettiği muhterem zatlardan birisidir.

İnanç turizmine katkı sağlayacak, Kepçeli Dede Türbesi restore ediliyor! (1)