Osmancık 75. Yıl Cumhuriyet İlkokulu, Fen Lisesi, Nenehatun Ortaokulu, Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezinde asansör kazalarından korunma seminerleri verildi.

Yargıtay’dan 1 milyon 201 bin öğretmeni ilgilendiren emsal karar Yargıtay’dan 1 milyon 201 bin öğretmeni ilgilendiren emsal karar

Muhtemel asansör kazalarına karşı öğrencilerin, personelin ve velilerin bilinçlendirilmesi ve kazaların olması durumunda zarar görmemesi veya en az zararla atlatabilmesi için Müdürlüğümüzce okullarımızda “Asansör ve Diğer Kazalarından Korunma Seminerleri ” veriliyor.

Asansör kazalarına karşı öğrenciler bilinçlendirildi (3)

Bu kapsamda merkez İstiklal İlkokulu, Dr. Sadık Ahmet Ortaokulu, 19 Mayıs İlkokulu, Şehit Öğretmen Fatih Tekin Mesleki Eğitim Merkezi, Osmancık 75. Yıl Cumhuriyet İlkokulu, Osmancık Fen Lisesi, Osmancık Nenehatun Ortaokulu, Osmancık Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezinde Asansör ve Diğer Kazalarından Korunma Seminerleri verilmiş olup önümüzdeki günlerde de öncelikle liselerde verilmesi planlanmaktadır.

Müdürlüğümüz Sivil Savunma Uzmanı Mahir Odabaşı tarafından verilen seminerlerde; kazaların beklenmedik bir anda meydana gelebileceği, maddi manevi zarar verebileceği, bunun için aileden başlamak üzere topyekün bilinçlenmenin gerektiği ifade edilerek gerek asansör kazalarına gerekse diğer kazalara karşı her zaman tedbirli olunması ve kullanım kurallarına mutlaka uyulması, uymayanların lisani kibar ile uyarılması gerektiği ifade edilmiştir.

Asansör kazalarına karşı öğrenciler bilinçlendirildi (1)